Warsztaty "Młodzież na Rozdrożu"

Konferencje Szkoleniowe

Maxximum wolności
Materiały pokonferencyjne

Maxximum wolności

"Love Story - o miłości i seksie we właściwym kontekście"

Love Story

Konferencja "Rodzina i szkoła wobec mody na igranie z seksualnością"

Konferencja Igranie z seksualnością

Konferencja "Młodzi i Seks"

Konferencja Młodzi i Seks

Spotkania

Spotkania

Polecamy

Listy od taty Młodzi i seks Tajemnica mózgu młodego człowieka

Love Story – opinie uczniów

Było świetnie, fenomenalnie, fajne świadectwa, fajne chwile, fajne przeżycia, fajny koncert, a przede wszystkim fajny mówca. Mam nadzieję, że to się powtórzy. Jedna myśl, którą zapamiętałem to, żeby się nie śpieszyć, być cierpliwym – to na pewno. I mam jeszcze jedną, żeby ufać Bogu.

….

Podobał mi się wykład Josha o działaniu mózgu i o tym jak działa pornografia na mózg.
Ten dziadek mógłby mnie adoptować. Zdecydowanie chciałbym mieć takiego dziadka jak on.

….

To, co on mówi dociera do nas. Josh ma taki ciekawy sposób mówienia, tak do młodzieży. Mówi żywo, nie przynudza, mówi tak, jakby znał nas osobiście, jakby chciał się z nami spotkać.

….

Dużo zrozumiałam. Mam dużo rzeczy do przemyślenia. Jedna rzecz była ważna – czym jest miłość, że jeżeli my nie umiemy jej zdefiniować, to tak naprawdę nie wiemy, czy ktoś ją nam ofiarowuje. Miłość jest decyzją. To jest ważna decyzja, musimy się nią przejąć. Bo gdy jesteśmy z drugą osobą, to musimy się nią przejąć, opiekować się nią, dawać jej miłość, okazywać jej miłość. To jest ważna decyzja, czy chcemy resztę życia spędzić z tą osobą.

….

Mnie poruszyło to, że człowiek do 25 roku życia podejmuje nie do końca świadome decyzje, podczas gdy pełnoletniość jest od 18 roku życia. A pełnoletniość i dojrzałość to nie to samo.

….

Bardzo mi się podoba jak Josh to prowadzi. Łatwo jest nawiązać kontakt. Obawiałyśmy się, że będzie to kolejna, umoralniająca nas gadka, typu, że trzeba czekać z pierwszym stosunkiem, że to jest wartościowe. A Josh pokazuje nam co to znaczy naprawdę. I jakie są w tym wartości.

….

Uświadomił nam, że miłość nie jest uczuciem, chociaż każdy powiedziałby właśnie to. Ale on pokazał nam całkiem coś innego. Taką szczerą, rzeczywistą definicję miłości. Zrozumiałam, że miłość to pielęgnowanie i dbanie o drugą osobę, powiedziałabym, że jest to kupowanie swojego ulubionego pączka i dzielenie się nim z tą osobą.

….

Co zmieni się po tym spotkaniu? Wydaje mi się, że będę bardziej dogłębnie analizować moje relacje z ludźmi.
….

Bardzo fajnie, że mogliśmy zobaczyć wypowiedzi małżeństw, że tacy ludzie, którzy czekają z seksem jeszcze istnieją w dzisiejszych czasach. I że bardzo pozytywnie odbierają to. I widać, że ich związek jest bardzo trwały.
….

Bardzo warto było przyjechać tu. Polecam tego Pana, bardzo było warto. Bardzo pozytywny człowiek, wiele wartości w nasze życie wprowadził. Bardzo wartościowy człowiek, podziwiam jego odwagę. Podziwiam, że nie ma traumy po tych jego wydarzeniach życiowych.
….

Myślę, że Josh jest bardzo szczery w tym co mówi, i że dobrze nam radzi w tym, jak mamy postępować w przyszłości. Według mnie Josh jest bardzo doświadczonym człowiekiem, który przekazuje wiedzę młodemu pokoleniu i dzięki temu możemy uczyć się od niego. W dzisiejszych czasach rzadko rozmawia się z dorosłymi na te tematy. Rzadko to robimy, ale powinno to być normalną sprawą. Rodzice powinni nas uczyć jak zachowywać się w dorosłym życiu.
….

Josh jest przykładem na to, że można przewaluować, przemienić swoje życie. Wiem, że był ateistą, więc teraz jest przykładem , jak Bóg może wpływać na nas.
….

Spotkanie to rozwiało iluzje na temat relacji miedzy ludźmi. Odnosi się to do młodych kobiet, które uważają, że miłość to uczucie od razu do pierwszego chłopaka, którego się poznaje. A tak naprawdę to jest reakcja chemiczna. Więc uważam, że dość jasno zostało to przedstawione. Czym innym jest miłość, a czym innym zauroczenie. Zauroczenie to dość silne uczucie. I uzależniamy się wtedy od tej osoby, a to nie do końca ma być tak. Wszystko powinno być odpowiedzialną decyzją. Po tym spotkaniu trzy razy pomyślę zanim powiem, że kogoś kocham, bo tak naprawdę może to być zauroczenie a nie od razu miłość.
….

Josh mówił bardzo interesująco i myślę, że fajnie byłoby przeczytać jego książkę “Więcej niż cieśla.” Bardzo mi się podoba to, w jaki sposób mówi i że przekazuje ciekawe informacje, można się dużo nauczyć.
….

Zachwyciła mnie definicja miłości. Że trzeba kochać drugą osobę jak własne ciało. I to było też ważne, że trzeba kochać siebie. Mówił w bardzo ciekawy sposób, przystępny. Z humorem.
….

Josh mi pokazał inne oblicze seksu i miłości. Dzięki niemu wiem jak troszczyć się o kobietę.
….

Co wynosimy po tym spotkaniu? Wytłumaczył nam wiele rzeczy związanych z miłością. Wiemy też teraz, że wiara pomaga ludziom. Na pewno zmienimy swoje myślenie i zachowanie, zmieni się podejście do dziewczyn, większy szacunek, żeby nie być takim egoistą. Otwieramy nowy rozdział w życiu. Zmienił nam się światopogląd i to o 360 Ëš a propos kobiet.

….

Spodziewałam się nudniejszego wykładu. Ale warto było.

….
Gdyby jeszcze raz było takie spotkanie pewnie sama bym zaciągnęła swoich znajomych. Bo warto, naprawdę warto.